Krótka historia o kamieniach

„Krótka historia o kamieniach” została wydana przez Instytut Wydawniczy Świadectwo. Jest to utwór inspirowany faktami, który składa się z krótkich historyjek, które tworzą jedną całość. Na początku przedstawia dramat dziecka, które doświadcza traumy i pokazuje świat widziany jego oczami. Następnie obrazuje życie osoby dorosłej borykającej się z konsekwencjami bolesnej tragedii.

Ta krótka proza jest kaskadą najintymniejszych emocji. Niektóre opisy są wstrząsające, ich przekaz „poraża” jak prąd, inne emanują afirmacją życia i wiarą w jego wyjątkowość. Ponad nimi unosi się niegasnąca nadzieja na godne i wartościowe życie pomimo ciężaru nieodwracalnych kolei losu.

Poniżej znajduję się opis wrażeń psychologa – Pana Janusza Koczberskiego po zapoznaniu się z utworem.

„Nikt nic nie czyta, jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta…” – proroczo napisał kilkadziesiąt lat temu Stanisław Lem. Profesor Zimbardo z kolei na zarzut robienia show podczas wykładu odpowiedział, że na tradycyjnych wykładach wszyscy (być może łącznie z samym wykładowcą) śpią i nic z takiego wykładu im w pamięci nie pozostaje. Autorka zaś Krótkiej historii o kamieniach na siedemdziesięciu stronach pomieściła zapisy scen z życia, których po przeczytaniu nie da się zapomnieć. Można je wypierać, uznawać za niemożliwe, ale nie można ich z pamięci usunąć. Taki efekt zapewnia czytelnikom – pomimo niewielkiego rozmiaru tomu – wielką porcję niezbywalnych doświadczeń, a może i nieusuwalnej wiedzy, prowadzącej do głębokiego zrozumienia. Te doświadczenia i ta wiedza, w moim przekonaniu – po bez mała czterdziestu latach pracy z osobami cierpiącymi – są niezbędne dla terapeutów, niezależnie od studiów, szkoleń i terapii własnej, a może nawet równolegle z nimi“.

Janusz Koczberski

Powieść „Już nie pytaj” (aktualnie w przygotowaniu do wydania) również inspirowana jest prawdziwymi zdarzeniami. Dwie kobiety, dwie historie, dwie tajemnice i malownicze Polesie… a gdzie w tym wszystkim jest Bóg?

Krótka historia o kamieniach

„Już nie pytaj” (aktualnie w przygotowaniu do wydania)

Powieść „Już nie pytaj”  jest również inspirowana prawdziwymi zdarzeniami.

Ekspert przez Doświadczenie • Asystent Zdrowienia