Na poprawę nastroju…

Medytacja

Praca z emocjami – medytacja prowadzona

Przyjmij wygodną postawę. Zamknij oczy. Zrób kilka głębokich wdechów i wydechów.

Nastawiaj się na to, co dobre i miłe…

Poszukaj w swoim wnętrzu miejsca, które będzie Twoim osobistym schronieniem.  Twoim niezawodnym azylem, do którego udasz się zawsze wtedy, kiedy poczujesz  potrzebę. 

Tu znajdziesz harmonię i ukojenie. Tu odpoczniesz. Tu nikt Cię nie woła. Nic nie pośpiesza.

Tu jest lekko i spokojnie.  Miękko i przyjemnie. Pięknie i bezpiecznie. W tym miejscu  panuje czystość i ład, rządzi miłość i godziwość. Z tego miejsca masz łatwy dostęp do swego wielkodusznego serca. Ze współczuciem otaczasz siebie łaskawą uwagą. Z radością  wysyłasz ludziom bezinteresowną troskę. 

Tu jest Ci nadzwyczaj dobrze.  Fantazjuj, że jesteś lekki jak piórko, dosłownie tańczysz w powietrzu, tryskasz przy tym spokojnym szczęściem. Jesteś wolny. Twoja twarz promienieje.  Wysyłasz w świat miłującą dobroć. W oczach masz słoneczne iskierki. Twój wzrok roztacza blask dookoła.  

Pomyśl, że żyjesz życiem niewymuszonym, w którym doświadczasz pełni, dobrostanu, ciszy umysłu. Wykonujesz pracę, która sprawia Ci przyjemność. Jesteś otwarty na rozwój wszystkich swoich zdolności. Twoja psychika jest niezłomna. Potrafisz radzić sobie z negatywnymi wpływami, które mogłyby zaburzyć Twoje dobre samopoczucie. Nie interesuje Cię wtrącanie się innych w Twoje sprawy. Jesteś uodporniony na jakiekolwiek negatywne oddziaływanie.

Nosisz w sobie obraz  odważnego  zachowania, dzięki czemu jesteś wierny swoim wartościom. Widzisz siebie jako człowieka pełnego wiary w siebie, szlachetnego. Wierzysz, że nawet jeśli wszystko obraca się przeciwko Tobie, pozostaniesz nienaruszalny. Poradzisz sobie. Dasz sobie  świetnie radę.

Idziesz do przodu ufnie, bez obaw i lęków. Poruszasz się z finezją. Pośród życiowych sztormów pozostajesz stateczny jak wiekuisty kamień. Czujesz w sobie przepływ życiodajnej energii i dobrej siły.  

Widzisz przed sobą nowe drogi, które prowadzą Cię do spełnionego życia, takiego jakie pragniesz najbardziej. Rozkwitasz i dojrzewasz niczym najpiękniejszy kwiat czy najdorodniejsze drzewo.

Jesteś w stanie błogości i pogodnego otwarcia na życie, takie jakie jest, z całą swą zmiennością. Życie Cię wspiera.

Nie jesteś sam.

 

Ścieżki życia po traumie bywają kręte i strome,
wiele z nich przeszłam i o tych mogę rozmawiać
dając wsparcie, że warto wspinać się w górę.